כאשר מדברים על הזרקת פלסטיק בעצם מתייחסים לשיטת עבודה וטכנולוגיה חדישה, המאפשרת ייצור תעשייתי והמוני של מוצרים מסוגים שונים (חלקי רכב, קופסאות, צעצועים, פקקי חליצה ועוד) באופן אחיד ואיכותי, ותוך גמישות עיצובית ויכולת מציאת פתרונות גם במקרים של מוצרים המורכבים ממספר רכיבים. מדובר בפתרונות אשר משלבים בין מענה פונקציונאלי לפס הייצור לבין היכולת להפחתת מחירים בפס ייצור המוני- מטרתו של כל יזם. בדומה לשיטות ייצור המוניות אחרות גם הזרקת פלסטיק היא שיטה המאפשרת את הוזלת העלות ליחידה בהזמנת כמות גדולה של יחידות המוצר.

שיטת הייצור במסגרתה מבוצעת יציקה של חומר לתבניות אינה חדשה כלל ועיקר וקיימת בתעשיות השונות זמן רב, אולם בניגוד ליציקת מתכות כמקובל, הזרקת פלסטיק מביאה פתרון לטיפול בחומר צמיגי אשר יציקתו אינה פשוטה ומצריכה עבודה בטמפרטורות מבוקרות ובלחץ גבוה. חשוב להבין כי פלסטיק אינו חומר גלם בפני עצמו אלא תערובת מבוקרת של תרכובות סינטטיות או חצי סינטטיות, אשר מקורן בתהליכי דחיסה בתהליכים משתנים של היתוך, חוזק וגמישות. משמעות הדבר היא כי לכל תעשייה ולכל מוצר נדרשת יצירת התערובת המתאימה שתביא לייצור איכותי של המוצר, עיצובו, איכותו ועמידותו במטרה לשמה יוצר.

חברות המתמחות בתחום הזרקת פלסטיק בהכרח השקיעו הן במכונות מתאימות לייצור תבניות פלסטיק בטכנולוגיה המתקדמת והאמינה, והן בהכשרת כוח האדם להיכרות מיטבית עם החומרים השונים, גמישותם והשפעתם בתנאי לחץ שונים, ועם צרכי השוק ולקוחות הקצה בתחום המבוקש, על מנת להבטיח  ייצור תבניות פלסטיק בהזרקה שיביא לייצור המוני של מוצרים אחידים לחלוטין בכל הרבדים.

מאחר ומדובר בהזמנה בעלת עלות כלכלית לא מבוטלת, וחלק ממטרותיו של היזם הן חיסכון בעלויות רבים מתפתים לחפש פתרונות במזרח הרחוק, אל מול שווקים המתהדרים בכוח אדם זול שמביא למחירים נמוכים משמעותית. חשוב לזכור כי הזרקת פלסטיק במטרה לייצר תבניות פלסטיק היא עבודה אשר בבסיסה יימצא האב טיפוס על כל המשתמע מכך: איכות, עיצוב, עמידות, בטיחות ועוד. הזמנה בהתכתבות אל מול חברה סינית עלומה ללא בהכרח תהיה ההשקעה הטובה ביותר בייצור המוצר אשר כה שקדתם על פיתוחו.

חברת איי.פי.יו תעשיות הוקמה לפני למעלה משלושים וחמש שנים במטרה להעניק פתרונות בתחום ייצור תבניות פלסטיק ותחומי ייצור נוספים. בזכות חיבור לקדמה לצד חדשנות הפותחת דלת להיכרות עם מיטב הטכנולוגיות, התמחות החברה בתחום הזרקת פלסטיק ובשיטות עבודה שונות, מובטח ללקוח הקצה פס ייצור מתוכנן ומוקפד עד לפרטים הקטנים. מתוך הבנה של צרכי השוק והודות לשילוב בין איכות ושירות למחירים שיאפשרו תהליכי פיתוח מוצרים וייצור במספרים גדולים, בחרנו לשמור את הטכנולוגיה, הפיתוח והתכנון במדינת ישראל, בידי מהנדסים ואנשי מקצוע שמדברים את השוק בשפתו, ואילו את תהליכי הייצור חילקנו בין מדינת ישראל, לארה"ב ולסין- מה שמאפשר ניצול נכון של כל המשאבים, פריסה בינלאומית ופיקוח על כל פרויקט ועבודה העוברים תחת ידנו.